Časopis Regionální knihovny Karviná


Prázdninová knihovna 2018

Léto a k němu patřící prázdniny patří k nejoblíbenější části roku všech školáků. Ne všichni ale mají to štěstí, že odjedou k moři, do hor či k prarodičům. Pro všechny, kteří o prázdninách zůstanou doma, připravilo oddělení pro děti a mládež RK Karviná - Nové Město, příspěvková organizace tradiční prázdninový program. Byl plný tvoření, soutěžení a dalších aktivit


První dílnička patřila výrobě kytiček z papíru, kdy jednoduchým způsobem děti vyráběly růžičky a tulipánky. Špejli jsme olepili krepovým papírem, ozdobili lístečky a poté doplnili kytičku.
Květináče zase posloužily ke zhotovení veselých včeliček. Děti je pomalovaly a nalepily křidýlka a tykadélka.
A následovala výroba letního lampionu, jednoduchého svítidla nejen na zahrádku.
Kamínky nám posloužily k výrobě nápaditého obrázku. Někteří jimi vyzdobili rámeček, jiní vytvořili přímo obrázek.
To už se nám prázdniny přehouply do druhé poloviny a naše dílničky pokračovaly ve svém tvoření. Nebylo by to správné léto, kdyby chyběly mušle. Ty jsme odlévali ze sádry a po důkladném zaschnutí další týden barvili a kompletovali.
Abychom plně využili čas na tvoření, souběžně jsme vyráběli zvířátka z nudlí. Ty jsme si museli samozřejmě také dobarvit.
Vyvrcholením prázdninových aktivit byla akce s názvem Rozloučení s Prázdninovou knihovnou, která byla plná soutěží a kvízů, které procvičily dětskou logiku, výtvarné cítění, smysly a uvažování. Nechybělo oblíbené doplňování pohádkových dvojic, dobarvování druhé poloviny obrázku, veselý testík, puzzle oblíbené kreslené postavičky či doplňování křížovky. Všichni si soutěžení moc užili a za svou píli byli odměněni.
Díky sponzorům jsme mohli děti obdarovat menšími hračkami, které udělaly velkou radost. Prázdninové knihovny se zúčastnilo 132 Knihomolíků. Užili jsme si spoustu legrace, něco se naučili, děti poznaly nové kamarády.
Těšíme se všichni na další, tentokrát jarní prázdniny, kterých si zase užijeme po knihomolicku……
Veškeré dění je zdokumentováno a vy si můžete prohlédnout FB či stránky www. rkka.cz a na nich fotogalerii našeho oddělení. Prázdniny jsou za námi, ale celý školní rok a s ním spousta různých akcí na Vás všechny čeká v naší knihovně.
Pravidelně jednou měsíčně se můžete zúčastnit Knihomolické dílničky, jsou pro vás připraveny další etapy soutěžení o našem městě a také každý měsíc čteme ze zajímavé dětské knihy se známou osobností. Přijďte se pobavit.
(Stok

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímľ autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neuľívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 69 vyšlo 15. 10. 2018.