Časopis Regionální knihovny Karviná


FILMOVÝ KLUB ŘÍJEN 2018

Promítáme v kinosále Regionální knihovny Karviná v Karviné-Mizerově. Členská průkazka v ceně 60 Kč opravňuje člena FK k nákupu zlevněné vstupenky.
Vstupné: člen FK - 25 Kč, nečlen FK 45 Kc


10. října 2018; 17:30 - BRATŘI LUMIÉROVÉ, režie: Thierry Frrémaux (francouzsky, česky, český dabing, titulky)
Výjimečný snímek Bratři Lumiérové není tradičním filmovým dílem. Filmoví historici Frémaux a Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili před více než sto dvaceti lety bratři Louis a Auguste Lumièrové, vynálezci kinematografie. 50 vteřin dlouhé filmy jsou precizně zrestaurované pro digitální projekci a nabízejí mimořádně hodnotné svědectví o kulturním a technologickém rozvoji na přelomu 19. a 20. století.

17. října 2018; 17:30 - ZLODĚJI, režie: Hirokazu Koreeda (japonsky, české titulky)
Osamu je gastarbeitr, který si přivydělává kradením v obchodech. Do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii a s dalšími členy domácnosti tvoří rodinu, na které je podivné mnohem více než jen způsob obživy. Do rutiny krádeží zasáhne holčička, která si osaměle hraje v mrazu na balkoně. Osamu se rozhodne, že vzít si dítě, které rodiče zanedbávají, není zločin. Jeho čin vede k odhalení tajemství uvnitř rodiny. V čase rozpadu mezilidských i rodinných vazeb s humorem a citem pro detail zachycuje nepravděpodobný ostrůvek lidství na okraji městské džungle.

24.října 2018; 17:30 - CUKRÁŘ, režie: Ofir Raul Graizer (česká verze) Po smrti milence se německý cukrář Thomas vydává do Izraele – rodné země muže, jehož miloval. Navzdory předsudkům spojeným s jeho původem začíná Thomas pracovat v místní kavárně, jejíž majitelkou je vdova po zesnulém Oranovi. Ta však netuší, že nevyslovený smutek, který ji s cizincem spojuje, se váže k jednomu a tomu samému muži. Introvertní snímek o introvertech, který překypuje emocemi, jež jsou ale drženy celou dobu pod povrchem. Nádherně netradiční a komorní příběh o lásce, kde se místy prolínají i dozvuky bolestivé německo-židovské otázky.

31. října 2018; 17:30 - TVÁŘ, režie: Małgorzata Szumowska (polsky, titulky)
Maloměstský podivín a excentrik Jacek, který miluje heavy metal, svoji holku, malé auto a svého psa. Pracuje na staveništi, kde má vyrůst nejvyšší socha Ježíše na světě. Když jej nečekaně zmrzačí tragická nehoda, obrátí se k němu oči celé země – Jacek se totiž stane prvním občanem Polska, který podstoupí transplantaci obličeje. Szumowska záměrně pracuje s rozvolněnou strukturou, jejíž nevyzpytatelnost ještě umocňuje rafinovanými hrátkami s ostřením. Výsledkem je nekompromisní, ale zároveň mimořádně zábavná studie krize identity, která umně přepíná z komisní frašky do jízlivého společenského komentáře.

Jmno:

Email:

Nadpis:

Text:


Jedna plus dv =
<< zadejte slo
Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímľ autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neuľívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 69 vyšlo 15. 10. 2018.