Časopis Regionální knihovny Karviná


Hvězda českých filmů na Středisku hudby a umění RKK

Setkání s významnou osobností českého filmu čeká návštěvníky Střediska hudby a umění Regionální knihovny Karviná. V úterý 20. listopadu 2018 nás navštíví herečka a karvinská rodačka Eva Vejmělková.


Eva Vejmělková vystudovala herectví na ostravské konzervatoři a psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Čeští diváci ji znají především z trilogie Fontána pro Zuzanu, filmů Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách, mnoha filmových pohádek a televizních seriálů. Hrála i v hollywoodském velkofilmu Dračí srdce.
Jako divadelní herečka excelovala v monodramatu Marie, ke kterému si napsala i libreto a v němž hrála i v Paříži. Jako poetka se podílela na textech árií do operně-baletního dramatu Pietro a Lucia.
Kromě herectví se věnuje psychologii. Tvrdí, že dobrý herec musí být tak trochu psycholog, aby se mohl snadněji vžít do charakteru postavy, kterou má ztvárnit. Nějaký čas se také věnovala práci s drogově závislými. Tato zkušenost jí určitě pomohla v psychologickém dramatu ze života drogově závislých lidí Suzanne, kde byla její hlavní role vysoce hodnocena zahraniční kritikou. Příběh má i dnes velkou odezvu u samotných narkomanů, kterým je film pouštěn jako memento v psychiatrické léčebně v Bohnicích v rámci léčby.
V roce 2000 si vzala muže svého života Dušana Rapoše. Počali jejich první dceru Taru – už v té době Eva věděla, že se už herectví věnovat nehodlá, jelikož mateřství odkládala dlouho. Prohlásila, že dobrá máma je určitě víc, než vystresovaná stárnoucí herečka. Po čtyřech letech se jim narodila druhá dcera Rita. Celá rodina pobývala dlouhou dobu v zahraničí – její manžel zde měl pracovní povinnosti.
V současnosti si užívá rodinného života v Havířově, kde mají společný dům s její sestrou a rodinou. Společně tvoří nerozlučnou komunitu, kde se všichni milují a chrání před okolním světem.
Beseda se koná v Regionální knihovně Karviná, Masarykovo náměstí 9/7, KarvináFryštát 20. listopadu 2018 od 17:00 hodin.
Rezervace vstupenek je možná na e-mailu denisa.rytirova@rkka. cz nebo telefonicky na čísle 596 311 266.
Zdroj: ČSFD.cz
(ryt

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímľ autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neuľívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 69 vyšlo 15. 10. 2018.