Časopis Regionální knihovny Karviná


Letní prázdniny na Oddělení pro děti a mládež v Karviné-Mizerově

Letošní prázdniny na Oddělení pro děti a mládež v Karviné-Mizerově se nesly v duchu poznávání našeho krásného města. Knihovnice se rozhodly pro své malé čtenáře uspořádat sérii exkurzí v rámci cyklu „Poznáváme svoje město“


Celkem se za prázdniny uskutečnilo sedm exkurzí. Malí čtenáři tak mohli poznat: Zámek Fryštát, Kostel Povýšení svatého Kříže, Park Boženy Němcové, Most Sokolovských hrdinů, psí útulek, Univerzitní park.
Jako menší bonus si knihovnice pro své čtenáře připravily piknik před knihovnou spojený s předčítáním Karvinských pověstí. Na všech místech, která děti navštívily, bylo pro ně připraveno spoustu zajímavých informací, soutěží a děti si to moc užily.
Ze všeho nejvíce se jim ale líbilo v psím útulku. Zde pro ně bylo připravené zajímavé povídání o tom, jak se pejsek do útulku dostane, co se s ním nadále děje a jak je umisťován do náhradních rodin. Děti pejskům přinesly pamlsky a hračky a užily si s nimi spoustu legrace.
{tur}

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímľ autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neuľívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 69 vyšlo 15. 10. 2018.